Aktualizace:
15.7 2001 - renesance starých seminárek


[CNW:Counter]


Vítám Vás na zřejmě nejnavštěvovanější stránce mého webu. Co Vás čeká a nemine? Mnoho se nezměnilo. Přibyla možnost stáhnout si seminární práci ve Wordu. Což asi dost lidí uvítá. Všechny práce jsou v normostranách (60 úhozů a 30 řádků) a ve formátu Word 97. Než si práci stáhnete můžete si ji také prohlédnout v klasickém html kódu. Prohlídnete kliknutím na název práce! 

1) Evropské společenství uhlí a oceli (ESUO)  
V této práci najdete popis okolností, které vedly ke vzniku ESUO. Druhá část práce se zabývá také strukturou této společnosti. Hodí se na všechny předměty spojené s Evropskou Integrací. 
Rozsah:
10 stran
Varování:
V této seminárce se prý nachází gramatické chyby, tak je nezapomeňte opravit.
 

2) Vztah mezi vládnoucími třídami a masami v 19. století  
Název přesně vypovídá o čem celá seminárka je. Za základ byla použita kniha od K.R.Poppera Otevřená společnost a její nepřátelé II. Hodí se na všechny kurzy konzervatismu. Zní to neuvěřitelně, ale je to vůbec nejstahovanější seminárka z mého webu. Na jednom kursu se tyto práce sešli tři!!! 
Rozsah:
6 stran
 

3) History of ETA  
Práce zachycující historii Baskické separatistické skupiny zvané ETA. Je to celé psáno mimořádně vytříbenou angličtinou a tím pádem je to kupodivu vhodné na Angličtinu. Používal jsem to jako podklad k mé Oral presentation. Tudíž to není bůhví jak obsáhlé. 
Rozsah:
3 strany
 

4) Federalista č. 51  
Krátká anotace na jeden z Listů Federalistů. Je to spíš tak pro někoho kdo by chtěl vědět o čem, že to ti Federalisté jsou. Hodí se to snad jen na kurz - Seminář ke Komparativní politologii I. 
Rozsah:
3 strany 
 

5) Politika a Etika v 5.knize Platónovy Ústavy  
Práce, která mi zabrala strašně moc času. Název poměrně přesně vypovídá o čem se v ní jedná Jako inspiraci jsem použil článek od Julie Annas. Myslím, že se jmenoval stejně jako tahle seminárka. Je to užitečné na kurzy antiky, filosofie, politické filosofie etc. 
Rozsah:
7 stran
 

6) Přínos Machiavelliho k dnešní podobě mezinárodních vztahů
Opět všeodhalující název. Jako hlavní pramen jsem logicky použil dnes již klasické dílo Vladař. Dodnes jsem nepochopil, že jsem z toho dostal 1-, když o rok později dostal můj spolužák za stejnou práci u stejné Dr. za 3. 
Rozsah:
6 stran
 

7) The Folly of arms control
Esej reagující na stejnojmený článek ve Foreign Affairs. Je to věcička, která se hodí když Vás tlačí termín na odevzdání krátké eseje na hodině Angličtiny. Na FSV jsou tyto krátké eseje fakt v oblibě. 
Rozsah:
300 slov
 

8) PCF - Komunistická strana Francie
Stručně zachycená historie Francouzské komunistické strany a miniportrét Maurice Thoréze. Což byl takový malý francouzský Stalin. Opět důkaz, že mezi komunistickými stranami neexistují žádné rozdíly. Ať si řiká kdo chce co chce! 
Rozsah:
4 strany
 

9) Referendum?
Opět taková ta kratičká esej v angličtině. Otázka zní: Referendum ano či ne? Odpověď nechám na Vás. 
Rozsah:
300 slov
 

11) Výměna stráží
Poměrně dost informací o bývalém guvernérovy ČNB Josefu Tošovském. Je to podané formou novinového článku. 
Varování:
tato verze neobsahuje korektury redakce 
Rozsah:
4 strany
 

12) Konzervativní krédo
Opět velice oblíbená práce. Nechápu, že je ten konzervatismus tak oblíben. Jako inspirace mi posloužila kniha Rogera Scrutona, Smysl konzervatismu. Ale tentokrát to byla opravdu jen inspirace, protože jinak jsem měl neobvykle hodně volnosti. 
Rozsah:
6 stran
 

13) Value of middle class
Zase ta kratičká anglická esej. Jako bych to už někde slyšel. 
Rozsah:
300 slov
 

14) Vliv demokratických idejí na politickou společnost
Hodně těžkopádné téma. Ale na druhou stranu dost detailní a poměrně obsáhlé. Hlavním pramenem se stala kniha Alexise de Tocquevilla, Demokracie v Americe II. Jinak dost nadčasové dílo. 
Rozsah:
7 stran
 

15) Ekologické strany v Evropě
Pozor, aby jste se nezmýlili. Jedná se o recenzi na jeden z článků v Politologické revue.
Rozsah: 4 strany
 

16) Slave Labour
Kratičká anglická esej. Téma: dětská otrocká práce. 
Rozsah:
300 slov
 

17) Rozdíl mezi ideální a spravedlivou obcí v 5. knize Platónovy Ústavy
Moje prvotina na VŠ. Teprve nedávno jsem jí ve spěchu zdigitalizoval. Omlouvám se za ne úplně čistou úpravu, ale dost jsem pospíchal. Musím uznat, že takovéhle téma v prváku kdekoho zaskočí. 
Rozsah:
9 stran