Aktualizace:
15.7 2001- přidány moje názory ze starého webu
29.7. 2001- nový názoreček
26.8. 2001- trocha špíny na ČT


[CNW:Counter]


Tak tady najdete to samé co jste mohli najít na "starém" webu. Pro začátek jsem přidal všechny starší názory. Když jsem si to znova přečetl nestačil jsem se divit nad svojí zlobou. Asi se budu muset trochu polepšit a přidat něco pozitivního. Novinkou je také zrušení rubriky Nahoru a dolu, která se stala přehnaně náročnou na čas. Zatím si nejsem jist jestli se této rubrice dostane nějaké grafičtější vizáže, nebo zůstane u černobílé "klasiky".

26.8. 2001 - Jak vyhodit 75Kč z okna?
Na položenou otázku není těžké nalézt odpověď. Pokračujte v placení koncesionářských poplatků. Že mi Česká televize pije krev již delší dobu je všeobecně známo. Ale čeho je moc, toho je příliš! Tentokrát jsem se pořádně rozčílil při sledování pořadu POP 2001. Ačkoliv jsem tento pořad viděl teprve podruhé, překvapila mě jeho úroveň. Nutno podotknout, že úroveň nadmíru vysoká. Pouštěná muzika se dá celkem snést, grafika pořadu je výborná, překlady textů nejsou nic moc, ale aspoň něco etc. Takhle prostě vypadá pořad veřejnoprávní televize v 21. století. V čem je tedy problém? Na konci pořadu jsem zjistil, že pořad již nebude nikdy vysílán. Vysílání bylo zastaveno po pouhých 9. dílech. Po počátečním šoku jsem začal pátrat proč se tomu tak děje. Odpověď je opravdu šokující. POP 2001 prý nezapadá do koncepce České televize. Věru pěkná blbost. Jaksi mi není známo, že by Česká televize nějakou koncepci měla. Jestli do její koncepce zapadají pořady jako Český duch, Malý pitaval ..., Televarieté a další zrůdnosti, které pokrývají program ČT tak z 90%, tak to teda potěš protěž. Nejenže musím neustále vídat Jolanu Voldánovou a její revoluční bratrstvo, ale navíc se točí opravdu "skvělé" české sitcomy. Jistě, pan ředitel Kovový by mi poradil abych přepnul. Ale nechápu proč bych měl přepínat, když tu televizi vlastně platím. V poslední době jsem narazil na tři pořady, kde by se dalo mluvit o jakési koncepci. Jsou to - POP 2001, Paskvil a cyklus dokumentů o českých legionářích. Toť vše!!!! Hrůzné je, že POP 2001 byl již zavražděn, s Paskvilem se také dějí divné věci, dokumenty již skončily. Takže kromě filmového klubu (není v produkci ČT) nestojí ostatní ani za řeč. Někdo jistě namítne, že má ČT výborné zpravodajství. Ha, Ha!! Koukněte se na hlavní zpravodajskou relaci Události. Více netřeba dodávat. A zpravodajské pořady, které by za něco stály jsou vysílány někdy kolem půlnoci. Kromě BOSu, který nestojí vůbec za nic. Měl by konečně přijít ředitel, kterému se neroztřesou při pohledu na Jolanu Voldánovou a spol. kolena

29.7. 2001 - Rasismus? Nepochybně!
Zřejmě jenom málokdo chápe působení britských úředníků na Ruzyňském letišti. Občané letící do Británie zažívají pocity, které zažívali američtí černoši až do 60.let. Nejsmutnější je, že rasovou segregaci způsobilo jednání naší vlády, která povolením "rasových čistek" na Ruzyňském letišti zabránila zavedení vízové povinnosti pro naše občany. Jednání české vlády mi silně připomíná jednání sedláka z jedné pohádky, který měnil až vyměnil. Vláda měnila, až vyměnila čest občanů České Republiky za pochybný zisk v nezavedení vízové povinnosti. Navíc není vůbec jisté, že zavedení vízové povinnosti bylo na spadnutí. Situace byla např. v roce 97 daleko kritičtější. Ovšem nejvíce zábavný je postoj Britů k otázce rasové segregace na letišti. Neustále opakují, že neposílají domů jenom Rómy, ale i "normální lidi". Až do včerejška existoval pouze jediný "normální člověk", kterého britští "konzulární" pracovníci poslali domů. Byl jím jakýsi polský student, který zřejmě doplatil na to, že Britové potřebovali aliby pro svoje nechutné praktiky. Nejsměšnější jsou kritéria podle kterých Britové odhalují nechtěné občany. Pro ilustraci uvádím tvrzení jednoho britského pracovníka: "Nerozlišujeme žadatele o vstup do země podle barvy pleti, ale podle toho na jaké úrovni ovládá anglický jazyk a jaký má čistý příjem v České republice!" Směšné. Podle bristkých měřítek by mi osobně nebyl povolen vstup do Polska, Německa, Rakouska, protože jejich jazyky absolutně neovládám. Britské argumenty nemají u průměrně inteligentního občana ČR šanci na úspěch. Snad každému je nad slunce jasné, že výběr probíhá pouze na základě barvy Vaší pleti a všechny pohovory kolem jsou jen mediální divadlo. Britové jsou koneckonců na výběry podle barvy pleti dobře trénovaní díky své koloniální minulosti, ale také se nikdy příliš netajily svými sympatiemi k politice praktikované ve 3. říši. Smůlou ovšem je, že nyní se pokoušejí o její realizaci.
P.S. Dnes byl zakázán vstup do Velká Británie dvoum českým studentkám odlétajícím za studiem, které už měli zaplacené!!!!!! Celá aférka začíná nabírat na obrátkách.

20.4 2001 - Dej mi pac aneb 10. let s modrým ptákem!

Tak nám Ódéeska oslavila 10. let své existence. Nečekaně všechny noviny v republice začaly bilancovat. Co se povedlo, co se nepovedlo a podobný kecy. Nebudu tady psát co se povedlo, nebo nepovedlo. To stejně každý asi ví. Ale překvapilo mě, že MF Dnes (Martin Komárek) konstatovala, že ODS je jediná rozumná pravicová platforma v zemi. Samozřejmě bez Václava Klause. Tento komentář se dokonce nalézal ve sloupku, který vyjadřuje stanovisko redakce. Co to? Není pochyb, že MF Dnes je silně prohradní a pro4koaliční deník a najednou takový obrat. Zřejmě už i MF je znechucena 4koaličním cirkusem. Nicméně skutečnost, že ODS je jediná "pravicová" síla v zemi považuju za hodně smutnou, protože ve skutečnosti je to banda nacinálních socialistů. Vítám, že soustavně kritizuje vstup do EU, ale vadí mi argumenty, které při tom používá. Tyto argumenty zavání hodně přemrštěným nacionalismem by Mirek Sládek. Na druhou stranu musím uznat, že uplynulých 10. let se mi nežilo úplně špatně. MF také uveřejnila anketu: Co si myslí voliči ODS? K mému překvapení jsem zjistil, že můj pohled na společnost a politiku je téměř ve všem shodný s typickým voličem ODS. Liším se akorát v názorech na placení lékařské péče (já bych platil rád, ale voliči neradi) a můj názor na oposmlouvu je taky trochu jiný (paktování se socialisty nepovažuji rozhodně za řešení aktuální politické situace).
P.S. Vrchní kritici oposmlouvy, kterými jsou bezpochyby členové US, nyní uvažují o možné spolupráci se socdem. Takové uvažování se vymyká veškerým zákonům lidského rozumu. Obzvláště poté co ČSSD převzal Josef Visarionovič Stalin, vlastním jménem Vladimír Špidla. Špidla je liška všemi mastmi mazaná, protože odmítá spolupráci s komunisty. Tím dává jasně najevo, že komunisti jsou pro něj málo levicový.

13.4 2001 - Being Nazi

Jaké je to asi být nacistou v této zemi? Zřejmě to nebude tak hrozný, když máte téměř neustálou policejní ochranu. Špičky policie se marně snaží zamaskovat skutečnost, že většina policie je spřažena z extrémně pravicovým politickým spektrem. Obzvláště hrozivé je číslo nacistických koncertů pořádaných v ČR. Koná se jich asi 17. do roka, což je 2krát více než v sousedním Německu. A to je co říct. Děje se tak díky utěšenému přihlížení policie. Kdo by taky zasahoval proti svým lidem. Bylo by zajímavé nechat udělat nějaký sociologický výzkum, který by zaznamenal kolik členů policie před vstupem do jejích služeb sympatizovalo s nacisty. Bylo by to asi zajímavé číslo. Na oněch koncertech, ale údajně nedochází k porušování zákona a tudíž není důvod k zásahu. Zvláštní. Nejsem si jistý, ale např. název kapely Judenmorde nebude asi úplně legální, natož reprodukce jejich hudby. Policie se ráda vytahuje se svými zásahy proti levicovým aktivistům, ale proti pravicovým již nezasáhne. Nejsem obhájcem levičáků, ale měřit by se mělo oboum skupinám stejně.

13.4 2001 - Umírající Koala

Některými médii za spasitele označovaná 4koalice se nezadržitelně blíží k rozpadu. Humbuk kolem sestavování stínové vlády je neuvěřitelný, ale představme si ten humbuk, když by měla sestavit opravdovou vládu. Na druhou stranu se docela zasměju. Nejvtipnější jsou rezignace na místa stínových ministrů. ČT nám tyto události předkládá s takovým zaujetím, které by normálně vyvolala leda rezignace opravdové vlády. Unionisté začínají snad konečně přicházet na to, že úkolem Lidovců je destabilizovat všechny pravicové síly v zemi a nakonec si padnout spolu s ČSSD a KSČM kolem krku. Že by obnova Národní fronty. Už se těším až někdo jednou vyčíslí škody (nejenom na majetku), které národněfrontovní KDU-ČSL způsobila republice během celé její existence. To se všichni pobavíme. Smůlou ovšem je, že dilema koho v příštích volbách zvolím se nějak zamotává. Podle čeho se budu rozhodovat: ODS - ledaže by odtáhnul Klaus i se svým poskokem Langrem, US - pryč s Kuhnlem a nekritickým postojem k EU, ČSSD - leda bych dostal BSE, KSČM - pokus o vtip, KDU-ČSL - do kostela jsem chodit zatím nezačal.

13.4 2001 - "Plnohodnotní" občané

Evropská Unie si na občany kandidátských států vymyslela další "kulišárnu". Po vstupu do EU se nebudou moci občané nově přistoupivších států volně pohybovat jako pracující síly. Kdo na to přišel? Maloměšťácké Rakousko a z nepochopitelných důvodů i Německo. Nechápu, že se představitelé kandidátských zemí nechají takhle ponižovat. Jediným správným krokem je okamžité stažení kandidatury do EU (SSSR). Smůlou je, že se takto chovají i naši přestavitelé. Ačkoliv je jasné, že nás do Unie stejně nevezmou, náš parlament vesele přijímá další normy. Upozorňuji, že tyto normy mají sloužit jenom jednomu cíli. Tím je bezpochyby zpomalení našeho hospodářství. Podle mého názoru EU stejně časem skončí na smetišti dějin ať dělá co dělá. Vykašleme se na nějakou integraci a radši budujme liberální a tržní protředí. EU je prostředím ve kterém vládne plánování všeho možného. To už jsme jednou zažili a rozhodně bychom se neměli vracet. Jedinou radostnou zprávou je, že roste počet odpůrců vstupu do EU. Jen tak dál. P.S. Do EU chce i KSČM!!!!!!

13.4 2001 - Marxisté vylézají z hrobů

Po delší odmlce se objevilo opět něco inspirativního. Uskutečnil se XX. sjezd ČSSD. Jak známo došlo ke změně ve vedení strany. Po odstoupivším Milošovi se předsedou strany stal klasický novodobý aparátčík Vladimír Špidla. Člověk, o kterém většina lidí pěje samou chválu. Prý je poctivý, čestný a bezúhoný. Tudíž já tvrdím, že Milouš Jakeš je taky čestný a poctivý člověk. Mezi těmito Marxistickými obludami nevidím pražádný rozdíl. Moje tvrzení dokazuje bojovný Špidlův projev. V tomto projevu otevřeně deklaroval třídní nenávist, za kterou pokud je mi známo hrozí soudní stíhání. Asi ho půjdu osobně udat. Perly typu: "minimální stát je ochráncem bohatých", "úkolem státu není starat se o vzdělání a životní úroveň bohatých" etc. Socani evidentně hodlají následovat evropský model (něco jako nadávka) vykořisťování nejproduktivnějších vrstev. Mocnou zbraní jim nepochybně bude výška daní. Opravdu to vypadá, že přeci jenom začnu připravovat mnou tolik deklarovanou emigraci. Lévá vpřed, zpátky ni krok.

23.3. 2001 - Vepři hoří nejlíp

Původně jsem chtěl napsat jenom nadpis a ponechat to bez komentáře. Ale nedalo mi to. O co se tedy jedná? Jedná se o přípravy na případnou epidemii kulhavky a slintavky. Naprosto mě šokovalo jak tyto přípravy probíhají. Hasiči, veterináři a já nevím kdo ještě, se sjeli do obce Libavá, aby vyzkoušeli spalování zvířat. Zkoušejí, která zvířata hoří nejlíp a kolik potřebují na jejich zapálení paliva. Jen co na hranici shořelo pár zvířat tak učení pánové přišli na to, že nejlépe hoří vepři. K čemu je tato informace dobrá nechápu. Z celého divadla kolem kulhavky a slintavky je mi špatně a vážně uvažuju o tom, že začnu jíst jenom drůbeží maso. Rozhodně ne kvůli tomu, že bych se bál kulhavky nebo slintavky, ale chci se distancovat od posledních událostí. Není již pochyb o tom, že se celá Evropa ocitá v úpadku a ČR se postupným přibližováním EU také postupně přibližuje onomu úpadku. Evropská morálka se začíná blížit americké a to už je co říct. Barbarské činy jako vystřižené z doby kdy na Evropském území sídlili pohanské kmeny tomu neomylně nasvědčují. Vypadá to, že za chvíli začnu volat po radikální změně. Dokážu si představit nějakou revoluci, která jednou pro vždy zatočí s celým byrokratickým režimem v Bruselu.

23.3. 2001 - "Růst" HDP

Včera celou republiku okouzlili lidé z ČSÚ svým tvrzením o růstu HDP v uplynulém roce. Růst činil překvapivých 3,1 %. Téměř všichni tleskají socdem vládě, jak dobře odvádí svojí práci. Dokonce i Václav Klaus prohlásil, že se dnes všichni radují. Já to spíše vidím tak, že se dnes všichni zbláznili. Růst kolem 3% považuju za výsměch a při takovém růstu bych spíš mluvil o recesi. Ale podle našich politiků je důležité, že jsme srovnali krok s Evropskou Unií. Jo, to byl vždycky můj sen srovnat krok s Evropskou unií. Růst EU už několik let nestojí ani za řeč a je celému světu pro smích. Tedy kromě Irska. Druhou kapitolou jsou prostředky, kterými jsme takového růstu dosáhli. Sociální inženýři ze socdem pumpují miliardy a miliardy do neperspektivních oborů. Nutno říci, že se tak děje za přihlížení nejsilnější "pravicové" strany. Tato strana burácí na všechny strany o nebezpečném navyšování státního dluhu, ale sama nehne ani malíkem. I když může celou tuhle loutkovou vládu potopit ze dne na den. Jsem doopravdy zvědavý kdo ty dluhy zaplatí. Já osobně odmítám platit za vylomeniny, které naše momentální politická "reprezentace" vyvádí. To radši emigruju.

14.3. 2001 - Milouš na cestách

Tak vrchní blb v tomhle státě vyrazil do Indie. Zní to neuvěřitelně, ale on udělal ostudu i v Indii. Při návštěvě indického Silicon Valley veřejně pohrdal moderními technologiemi a jednoho z místních bossů se neustále ptal, jestli by nebylo lepší zaměřit se na tradiční těžký průmysl. Zřejmě s tím má dobré zkušenosti z "naší" malé republiky. Když mu začal místní boss předkládat důkazy o úspěšných hospodářských výsledcích tohoto regionu tak mistr Zeman jenom ohrnul nos a odjel se uspokojit do nejbližší tradiční továrny na letadla. Tam se mu líbilo evidentě víc. Nevím jak vy. Ale já už vůbec nerozumím socdem vládě v jejím nadržování tradičnímu těžkému průmyslu. Napadají mě naprosto šílené konstrukce, které vysvětlují tuto úchylku. Nejpravděpodobnější z nich mi připadá jakási sexuální frustrace. Myslím si, že u členů této "vlády" dochází při pohledu na vysoké pece a kouřící komíny k sexuálnímu uspokojení. Jinak si to už prostě nedokážu vysvětlit.

14.3. 2001 - Myslivecká lobby!

Nedávno jsem se dočetl, že v parlamentu sedí 22 myslivců. No to je opravdu výborný. Je to lehce přes 10% zákonodárců. Osobně myslivce považuju spolu s fašisty, komunisty a analytiky za nejnebezpečnější společenskou vrstvu. Je neuvěřitelný jak dokázali změnit ráz krajiny. Mám tím na mysli zběsilé vysazování jehličnatých stromů, které původně patřily někam do hor. Sám bydlím v Polabské nížině a opravdu mě vždycky dojme pohled na některý ze smrkových hájů. To není jediný problém. Dalším problémem je tzv. regulace zvěře. Lesy za několik let zběsilého řádění myslivců ovládli zcela zdegenerované druhy zvěře. Nejlepším příkladem je bažant. Tenhle živočišný druh nemá v lesích střední Evropy co dělat!! Důvod proč myslivci tolik preferují bažanty je nad slunce jasný. Bažant je pro svojí křiklavou barvu krásně vidět a není to zrovna nejrychlejší letec. Z těchto důvodů se samozřejmě stává snadným terčem myslivců vracejících se z hospody. Bohužel nejednou se terčem stal nějaký nešťastný civilista. Nejvíce mě odrovnal případ kdy jeden z těchto umělců začal naslepo pálit po divočákovy ukrývajícím se v kukuřici tzn. zemědělec pracující na svém poli. V poslední době veřejností otřásl případ sáňkujícího muflona tzn. sáňkující chlapec. Největší drzost se ovšem objevila v na začátku roku. Někteří poslanci (myslivci) chtějí předložit zákon dovolující vkročit myslivcům na cizí pozemek a navrch je chtějí vybavit některými pravomocemi, které nemá ani Policie ČR. Jak z toho ven? Vede jenom jedna cesta a tou je zrušení všech lidových mysliveckých spolků a sdružení dále pak zákaz držení zbraní pro tyto poznamenané osoby. Tahle cesta by znamenala návrat k bezproblémovému systému, který zde fungoval před příchodem komunistů. Dříve existovali tzv. profesionální myslivci. Ty pravda existují dodnes, ale v poněkud zoufalém počtu (několik desítek).

7.3. 2001 - "Nebezpečná" kulhavka a slintavka

Vždy jsem si myslel, že kulhavka a slintavka znamenají pro zvíře jistou smrt, a že přijímaná opatření (zabití) jsou pro zvíře víceméně úlevou. K mému zděšení jsem se však dočetl, že se jakékoliv zvíře s těmito nemocemi vypořádá vlastními silami za zhruba 2-3 týdny. Když se s touto nemocí vypořádá tak už jí nikdy jindy nemůže dostat! Zvláštní. Důvod proč všechny státy pořádají genocidu zvířat zůstává utajen. Ono je to, ale vcelku jednoduché. Důvodem jsou prý peníze. Jak jinak v dnešní době. Prý když zvíře jednou dostane tuto nemoc tak jeho maso nikdo nechce, docela by mě zajímalo jak takový výkupce zjistí, že zvíře prodělalo tuto nemoc. Mimochodem maso ze zvířete, které si vypěstovalo protilátky není v žádném případě škodlivé. Já osobně to vidím asi takhle. Neschopní zemědělci si vymyslí epidemii kulhavky a slintavky a začnou vybíjet celá stáda zvířat. Nějaký ten kus zasažený kulhavkou se najde vždycky. Stát jich zalituje a za každé zvíře vypíše odškodné v určité výši. Epidemie se nečekaně nezastaví, ba se dokonce začne šířit. Jaké překvapení, že tentokrát se rozšířila do Francie a Belgie. Krvelační farmáři s neskrytým potěšením vraždí další kusy. Kdo by Vám taky dal tolik peněz za "kus". Nejvíce se samozřejmě vraždí nejmladší kusy. Logicky je u nich největší zisk, tzn. že zatím moc nestáli. Pro média se sehraje menší divadlo znamenající nějaký ten desinfekční postřik na hranicích nebo v posledních dnech velice modní odstřel divokých zvířat zasažených kulhavkou nebo slintavkou. Nyní se velké oblibě těší zejména jeleni. Napadá mě, že by jsme si mohli vymyslet nějakou nemoc zasahující některé zemědělce a pak s nimi naložit podobným způsobem. Už se těším až epidemie dorazí k nám. Už vidím Fencla jak sedá do tanku ve své oblíbené myslivecké uniformě a jede si zastřílet do lesů na "nemocnou" zvěř!!!

7.3. 2001 - Veřejný zájem nade vše!

Staré časy se opět o něco přiblížily. Vláda připravuje speciální zákon o vyvlastnění (znárodnění) ve jménu veřejného zájmu. Docela by mě zajímalo, v které socdemácké makovici se tento nápad zrodil. Pár žhavých kandidátů by tu bylo. Parlament nedávno přijal speciální zákon o Plzeňském obchvatu. Nic proti realizaci obchvatu nemám, ale přijímat kvůli tomu speciální zákon je přinejmenším úsměvné. Zákon o vyvlastnění snad neprojde, jinak by dovolil socdem vládě libovolně znárodňovat, což by se jí bezpochyby líbilo. Paní Regecová by nedostala ani korunu, Phillips by ve jménu veřejnosti stavěl vesele dál na znárodněných pozemcích, úředníci by brali od různých "podnikatelů" tučné úplatky za to, že jejich projekt vyhlásil ten či onen úřad za veřejný zájem. Jeden z vládních úředníků návrh tohoto zákona bránil oblíbenými argumenty, ve stylu:" v EU jsou tyto zákony v platnosti už dlouho a fungují výborně". No ještě, aby v EU nefungovaly. Argumenty v tomto stylu slýchám opravdu velice rád. Prostě a jednoduše. S EU na věčné časy a nikdy jinak.

6.3. 2001 - Nastartuje Šaron tanky?

Konflikt na Blízkém východě se nám nějak protahuje. Palestinci si zřejmě nedají pokoj dokud nevyvolají velký ozbrojený konflikt. Pak ovšem můžou zapomenout na nějaké územní požadavky vůči izraelské straně, na které mají podle mého názoru nepopiratelný nárok. Celý svět s napětím očekavá nástup vlády národní jednoty pod vedením Ariela Šarona. Zdá se, že se Šaron sestavením této vlády snaží získat mandát k silovému řešení "palestinského problému". Ovšem není toto zdání přehnanou hysterií? Je pravdou, že když byl Šaron ve funkci ministra obrany, tak se izraelská vojska zastavili až v Libanonu. Právě odtud plynou obavy celého islámského světa. Na druhou stranu jeden z největších strůjců mírových řešení Šimon Peres byl ve své době také obávaným generálem izraelské armády. Je jasné, že do nynější kritické situace přivedla Izrael neschopnost Barakovy vlády, která když měla být ve svých postupech nekompromisní tak byla příliš laxní a naopak. Zatím se mi spíše zdá, že Izraelci připravují půdu spíše pro ozbrojený konflikt. Ať už sestavením vlády národní jednoty, která je pro vedení války nezbytně nutná tak apelací na Jásira Arafata, aby uklidnil svůj lid Ačkoliv je již dávno jasné, že Arafatovi se situace dávno vymkla z rukou a z palestinců mu už nikdo nevěří. Palestinský lid má nyní pod kontrolou zejména duchovní vůdce Hamasu, Jásin. Jsem přesvědčen, že když dojde k otevřenému konfliktu tak Izrael půjde od vítězství k vítězství a nikdo ho už nezastaví. Ani sjednocená Liga Arabských států. A Blízký východ bude zase na začátku.

6.3. 2001 - "Objektivní" zpravodajství

Při sledování včerejších Událostí jsem při jedné z reportáží málem spadl z gauče. Konkrétně se jednalo o průzkum veřejného mínění provedený agenturou STEM pro Českou televizi ohledně privatizace veřejnoprávní televize. Vůbec mě nepřekvapilo, že většina občanů je proti privatizaci televize. Tento postoj je rovněž totožný s mým postojem. Ovšem nejvíce mě zdrtil komentář obou moderátorů k tomuto výsledku. Ten byl zhruba v tomto znění: "Výzkum ukázal, že proti privatizaci České televize je 59% občanů, převážně lidí s vyšším vzděláním a voličů 4koalice, pro privatizaci je 11% občanů převážně dělníků a voličů ODS." Po tomto komentáři jsem si promnul oči, jestli se mi to náhodou nezdálo. Bohužel, nezdálo! Moderátoři se zřejmě snaží podsunout občanům radu, v které jim radí koho by měli zvolit, protože postoj redakce je všem znám. Ačkoliv jsem ke vzbouřencům z počátku cítil jisté sympatie. Tak musím uznat, že tyto sympatie se začínají ztrácet jako pára nad hrncem (spíše se už ztratily). Obzvláště úsměvná pak je také snaha redakce namluvit veřejnosti skutečnost, že ODS je strana dělníků a 4koalice je stranou intelektuálů. Můj názor je, že to asi nebude úplně pravda. Nejvíce by České televizi asi prospělo, kdyby si by si vzbouřenečtí redaktoři sebrali svých pět švestek a odešli. Opravdu již nehodlám na obrazovce vídat některé zprofanované tváře. Všichni jistě ví, které mám na mysli. A proto do jejich odchodu zatím přepínám na Euronews.

3.3. 2001 - Šílený sen bývalého aparátčíka

Tak jsem se zase dnes rozčílil nad ranním tiskem (MF Dnes). Toto rozčílení způsobilo zjištění, že se pan Grégr ještě nezbavil halucinací, které mu vnucují představy o 260 mld. injekci do českého průmyslu, jež bude mít za následek zrychlení růstu HDP. Ovšem nejvíce mě zaujala skutečnost, že MF Dnes zařadila tento blud do sekce Ekonomika. Osobně bych preferoval černou kroniku. Politika "naší" vlády je opravdu zarážející a poněkud nemoderní. Samozřejmě tím myslím hon za raketovým zrychlením HDP (o objektivitě tohoto ukazatele mám někdy jisté pochybnosti), který by nám měl zaručit vyšší životní úroveň. Snad i mentálně zaostalému (omlouvám se všem mentálně zaostalým, že jsem je přirovnal k sociálně demokratické vládě) je jasné, že státní injekce mají pouze momentální a pochybnou účinnost. A tak se opět vesele vracíme do starých "dobrých" časů. Státní molochy vyrábějí na sklad, média nás zvesela informují o růstu průmyslové výroby, občané tleskají vládě sociálních inženýrů, že podniky takzvaně "jedou". Nicméně loď se stále potápí.

P.S. Ve včerejších zprávách jsem viděl reportáž připomínající Grégrovi slib, kterým se zařekl, že když Temelín bude stát přes 100 mld. Kč tak rezignuje na svojí funkci. Vypadá to, že by se mohla poprvé naskytnout situace, která znamená, že čím víc nás bude stát Temelín tím víc ušetříme. Nu doufejme, že Grégr svůj slib dodrží, i když přiznávám, že tato představa je poněkud naivní.

3.3 2001 - Public enemies No. 1

Není těžké uhodnout koho myslím veřejnými nepřátely číslo jedna. Je jimi jedna určitá skupina "vzdělanců", která je často nazývána ekonomickými analytiky(tím se zřejmě rozumí jakýsi kočovný spolek věštkyň z křiťálové koule). Den co den máme možnost vídat tyto "umělce" ve večerních zprávách, kde se nás snaží omráčit svými úžasnými analýzami. Obzvláště pak doporučuji sledovat večerní show Jiřího Velebného (dvorní šašek českých ekonomů) nazvanou BOS. V této show si tyto věštkyně dovolili dokonce vyhlásit jakousi analytickou soutěž, jejíž cílem je uhodnout hodnotu některého z ekonomických ukazatelů na konci nejbližšího týdne. Předpokládám, že první cenou bude zájezd do Delf (tzn. Olymp ekonomických analytiků). Nejvíce "mazanou" metodou věštění, je tzv. oprava předpovědí. Tato oprava je myslím prováděna vždy po 1/4 roku. Ovšem nejzásadnější je poslední z těchto oprav. Ta se zpravidla koná vždy nejdříve 14. dní před uzávěrkou veškerých ekonomických ukazatelů za uplynulý rok. Tedy v době kdy už i děti předškolního se mezi sebou baví, jak že to tedy vlastně dopadlo. Nejsmutnější na tom ovšem je, že tyto společenské pijavice jsou svými výroky schopny potopit nejednu světovou ekonomiku a nemálo lidem způsobit větší či menší existenční problémy.

P.S. Odstrašující příklad za všechny. Analytici z brokerské firmy Delta doporučily nákup akcií americké počítačové firmy Apple. Jako by zničeho nic, tyto akcie druhý den klesly o 50%. Naštěstí v tomto případě zasáhla ruka "boží" a tato firma zanedlouho zkrachovala.