Aktualizace:
10.8. 2001 - vznik této stránky


[CNW:Counter]


S touto rubrikou je docela problém. To co tady napíšu je nejméně z poloviny napsáno i na jiném webu - miras.wz.cz. Takže jestli chcete nějaké obecnější informace o Itálii, koukněte se tam. Nechce se mi to psát znova a navíc bych byl určitě obviněn z vykrádání webů. To znamená, že jsem se po dlouhém váhání rozhodl zařadit jen cestopis a několik maličkostí. Možná přidám i fotogalerii.
Trasa:
1. Mělník (ČR) - Mnichov (GER) - Vaduz (LICH)
2. St. Moritz (CH) - Pisa (I) - Řím (I)
3. Neapol (I) - Salerno (I) - Messina (I)
4. Palermo (I) - Enna (I) - Isole delle Corenti (I)
5. Syrakusy (I) - Messina (I) - Foggia (I)
6. San Marino (SM) - Venezia (I) - Cortina D´Ampezzo (I)
7. Innsbruck (A) - Mnichov (GER) - Mělník (ČR)

Cestopis

Fotogalerie

Info o Itálii


Plán:
Naše původní záměry vůbec nesměřovali k návštěvě Itálie. Původně jsem měl jet jen s Mirasem. Jak už bylo řečeno něměli jsme jet do Itálie, ale do Francie. Konkrétně do Provence. Avšak jednoho dne jsme zakalili v sestavě , Ejsan (David) a Krleš. Během této kalby jsme změnili cíl cesty na Sicílii. Krleš byl největším obhájcem tohoto cíle, protože není schopen jet nikam jinam než do Itálie. Ale nakonec stejně nikam nejel.
Doprava:
Dopravní prostředek byla snad jediná jistá věc o samého začátku. Byl jím skvělý vůz Opel Omega 2.0i. Je to asi jeden z nejlepších vozů na dálkové cesty. Akorát má o něco větší spotřebu. Majitelem auto jsem byl já a tudíž jsem měl celou jeho údržbu na starost. Naštěstí se žádná údržba nemusela konat. Kromě jediného dolití destilované vody do chladiče. Měl jsem i některé náhradní díly. Nevím k čemu by mi byly, kdyby se něco porouchalo, protože bych je stejně nedokázal vyměnit. Logicky jsem celou cestu odřídil (propagace sama sebe) a nabral tak nezapomenutelné řidičské zkušenosti. Celých 6000 km jsme ujeli bez nehody a bez poruchy. Super.
Posádka:
Já (Michal) - řidič a servisman (k plnění druhé funkce naštěstí nikdy nedošlo)
Miras - navigátor a věčný kibic
Ayssan (David) - bezedná popelnice a terč našich nevinných vtípků