Aktualizace:
10.8. 2001 - vznik této stránky


[CNW:Counter]


Když jsme se rozhodovali kde oslavíme vstup do magického roku 2000, první volba padla na Paříž. Jak známo v Paříži jsou oslavy Silvestra bujaré a dostatečně proslulé, takže by to nemělo zklamat. Nutno podotknout, že nezklamalo. Řekl bych, že když oslavíte Silvestra v Paříži, ostatní Silvestry, které jste kdy slavily ustoupí značně do pozadí. Asi jste správně vyčetli z předchozích řádků, že patřím mezi lidi kteří velice rádi oslavují příchod Nového roku. Je to správná domněnka, která ale nic nemění na tom, že Silvestr v Paříži si užije opravdu každý.

Trasa:
1. Mělník (ČR) - Mannheim (GER)
2.Luxembourg (LUX) - Arlon (B)
3.Remeš (FR) - Paříž (F)
4.Luxembourg (LUX) - Mannheim (GER) - Mělník (ČR)
Cestopis

Fotogalerie


Plán:
Rozhodnutí jet na Silvestra 1999 do Paříže padlo překvapivě na Silvestru 1998. Tehdy jsme se opravdu pořádně zkalili v jedné mělnické restauraci. V totální opilosti (po osmnácti panácích) jsme s Mirasem vybrali za cíl příští oslavy Paříž. K mému překvapení se na tenhle plán nezapomnělo a již v únoru se šel zarezervovat hotel. Rezervace téměř rok dopředu se opravdu vyplatila. Rezervaci jsme provedli v jedné cestovce na stanici metra Vltavská. Zní to sice hrozně, ale funguje to výborně. Nyní jsme se mohli už jenom těšit.
Doprava:
Dopravním prostředkem se již poněkolikáté stal Opel Omega 2.0i. Tohle auto již projelo skoro celou Evropu a dodnes němělo žádnou vážnou poruchu. Řídil jsem jako obvykle já. Miras jako obvykle navigoval. Ayssan tentokrát slavil Silvestra sledováním "zábavné" silvestrovské show na TV Nova. Před cestou neustále opakoval, že Silvetr v Paříži bude propadák, a že nemůže prošvihnout sledování největší televizní show století.
Posádka:
Já (Michal) - řidič a servisman (k plnění druhé funkce naštěstí nikdy nedošlo)
Miras - navigátor a věčný kibic